یا راهی خواهم یافت، یا راهی خواهم ساخت...

دانشگاه علم و صنعت - واحد ارس

دیدار هیات دانشگاه علم و صنعت ایران با مدیرعامل منطقه آزاد ارس

هیاتی از دانشگاه علم و صنعت ایران به سرپرستی دکتر باقری (رییس واحد ارس)، سه‌شنبه هجدهم مردادماه ۱۴۰۱ به همراه رئیس شورای بین دولتی مدیریت حمل ‌و نقل کشورهای CIS و رئیس اداره همکاری‌‌های چندجانبه تجاری، مالی، انرژی و حمل ‌و نقل وزارت امور خارجه، با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس دیدار کردند.

در این دیدار، دکتر باقری (رییس واحد ارس دانشگاه)، ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه و صنعت ایران در حوزه حمل و نقل و لجستیک از جمله فعالیت‌های دانشکده‌های مهندسی راه‌آهن و خودرو، آمادگی این دانشگاه را برای احیای نقش جلفا به عنوان مرکز لجستیک مرزی اعلام کرد.

 

در این نشست، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: جلفا می‌تواند همچون گذشته در ترانزیت ریلی کریدور شمال- جنوب، ایفای نقش نماید. ما مخالف ایجاد سایر ظرفیت‌ها نیستیم اما وقتی اتصال ایران به ارمنستان، گرجستان و روسیه از طریق مسیر ریلی جلفا فراهم است، چرا از ظرفیت کریدور شمال _ جنوب، استفاده حداکثری نمی‌شود.

در ادامه، دو تن از اساتید دانشکده‌های مهندسی عمران و راه‌آهن به ارایه بخشی از توانمندی‌های دانشگاه در حوزه حمل و نقل پرداختند که مورد استقبال مدیرعامل منطقه آزاد ارس قرار گرفت.

 گفتنی است پس از نشست، رئیس واحد ارس دانشگاه، رئیس شورای بین‌ دولتی مدیریت حمل و نقل کشورهای CIS و رئیس اداره همکاری‌های چند جانبه تجاری، مالی، انرژی و حمل‌ و نقل وزارت امور خارجه، با همراهی سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ارس، از پایانه‌های مرزی جلفا و نوردوز و انبارهای عمومی این منطقه بازدید کردند و مزیت‌های احیای کریدور شمال- جنوب و تاثیر آن در توسعه‌ تبادلات تجاری و کاهش هزینه‌ها برای آنان تشریح شد‌.

    

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید