یا راهی خواهم یافت، یا راهی خواهم ساخت...

دانشگاه علم و صنعت - واحد ارس

حضور دکتر سعید محمد در دانشگاه علم و صنعت ایران

  

 

دکتر سعید محمد، عضو هیات امنای دانشگاه علم و صنعت ایران و مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی عصر روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه، با حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن دیدار با رئیس و هیات رئیسه دانشگاه در نشستی با حضور جمعی از دانشجویان با موضوع گرامیداشت یاد شهید سلیمانی شرکت نمود.

در ابتدا دکتر سعید محمد با حضور در سالن جلسات حوزه ریاست، با رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه دیدار نمود.

دکتر انبیاء (رئیس دانشگاه)، ضمن عرض خیر مقدم به دکتر محمد و اظهار خوشحالی از انتصاب ایشان به عضویت در هیات امنای دانشگاه، به جایگاه ویژه دانشگاه علم و صنعت ایران اشاره نمود.

 

دکتر انبیاء تاکید کرد با ۹۲ سال فعالیت آموزشی در کشور، کمتر مجموعه یا دستگاهی در کشور هست که افراد اثرگذارشان از دانش‌آموختگان علم و صنعت ایران نباشند. حتی بسیاری از شخصیت‌های موثر در ابتدای انقلاب یا خودشان دانش‌آموخته این دانشگاه بودند یا مهارت‌ورزی‌های اجتماعی و سیاسی‌شان را در این دانشگاه تمرین کرده‌اند.

رئیس دانشگاه تاکید کرد: با توجه به تجارب و وجود افراد هوشمند، ارزشمند و متخصص در مراکز دانشگاهی، باید بسترهایی فراهم شود تا دانشگاه‌ها نقش واقعی خود را در رفع مشکلات کشور و صنعت ایفا نمایند.

ایشان با توجه به ایجاد ۳ واحد وابسته به دانشگاه در ۳ منطقه آزاد کیش، چابهار و ارس و تشریح اهداف هر یک از این واحدها در هر یک از این مناطق، خواستار مساعدت مناطق آزاد در رشد و توسعه این مجموعه‌ها شد.

دکتر سعید محمد نیز ضمن اظهار رضایت از حضور در دانشگاه با قدمت و موثر در کشور و انقلاب آرزو نمود با حضور دولت انقلابی در کشور، مشکلات موجود هر چه سریع‌تر مرتفع و ارتباط دانشگاه‌ها و مجموعه‌های مدیریتی عمیق‌تر گردد.

بخش دوم حضور دکتر سعید محمد در دانشگاه علم و صنعت ایران، حضور در جمع دانشجویان بود. ایشان در نشست دانشجویی با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی شرکت نمود.

 

دکتر سعید محمد: آنچه «شهید حاج قاسم سلیمانی» را متمایز با بقیه کرد «دل سپردگی به ولایت» بود

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی با تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، تقارن این دو مناسبت را نشان دهنده ارادت سید شهدای جبهه مقاومت به بانوی دو عالم دانست.

مشاور رییس جمهور گفت: آنچه شهید سلیمانی را متمایز با بقیه کرد «دل سپردگی به ولایت» بود. وقتی در جامعه متنوع و متکثر نگاه می‌کنیم با همه سلایقی که وجود دارد، همه برای شهید سلیمانی ارزش ویژه‌ای قائل هستند. خیلی از اصولگراها ایشان را اصولگرا می‌بینند و بسیاری از اصلاح طلبان، اصلاح طلب. عملکرد ایشان به گونه‌ای بود که هیچ گاه تحت تاثیر خط و خطوط و جریانات سیاسی قرا نگرفتند و صرفا در جهت چارچوب فکری مقام معظم رهبری(مدظله) حرکت کردند و این یک نقطه بسیار ارزشمند از خصوصیات شهید قاسم سلیمانی است.

وی دوره خدمت شهید سلیمانی را در نیروی قدس سپاه، دوره تحول در کشور برشمرد و افزود: بعد از دوره مدیریت ایشان تحول بسیار شگرفی را شاهد بودیم. فردی که توانست به عنوان یک استراتژیست نظامی در کل دنیا اثرگذار شود، نتیجه آن در دوره رعب و وحشت از وجود نیروهای تکفیری در کل دنیا قابل بررسی است. ایشان توانستند با سازماندهی سریع، نسبت به بسیج و بکارگیری همه امکانات نیروهای جبهه مقاومت با نیروهای تکفیری مقابله کنند.

ایشان اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب آرمانی بود و کسانی که هشت سال جنگ تحمیلی را سپری کردند و تلاطم‌های متفاوت را پشت سر گذاشتند بدنبال نام و مادیات نبودند و به خاطر دیدگاه آرمانی و ارزشی این عزیزان و با کمک خداوند بود که توانستند این بحران‌هارا پشت سر بگذارند.

عضو هیات امنای دانشگاه اظهار داشت: آنچه لازم است در این نشست به آن بپردازیم نگاهی گذاراست به چارچوب فکری و شخصیتی شهید سلیمانی. طبق فرمایش مقام معظم رهبری، شهید سلیمانی به عنوان یک قهرمان ملی و الگو در کشور ما بخصوص برای جوانان مطرح هستند و شاید کمتر کشوری باشد که قهرمانان واقعی ملی در این تراز داشته باشد. باید از این داشته‌ها به شدت مراقبت کنیم و برای شکوفاتر شدن آن تلاش کرده و به عنوان مکتب سلیمانی آن را به جوانان عرضه کنیم. باید تمام جوانب آن را ببینیم، بسنجیم و واکاوی کنیم و آنها را به عنوان الگو، ثبت و ضبط و درس آموخته‌های آن را برای نسل‌های آینده بازگو نماییم.

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی، افزود: شهید سلیمانی به مسائل هم نگاه نظامی داشتند و هم نگاه اقتصادی. دیدگاه بلند اقتصادی ایشان به گونه‌ای بود که در اوج درگیری و جنگ قرارداد اقتصادی منعقد می‌کردند و برای بازگرداندن دیون جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. باید از این تفکر و ایده درس بگیریم و در دل این تفکرها فرصت‌هایی را خلق کنیم و مسائل کشور را حل و فصل نماییم.

گفتنی است بخش پایانی جلسه نیز به پرسش و پاسخ دانشجویان از دکتر سعید محمد اختصاص داده شده بود.

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید