یا راهی خواهم یافت، یا راهی خواهم ساخت...

دانشگاه علم و صنعت - واحد ارس

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه با سازمان مدیریت صنعتی

  

 

دانشگاه علم و صنعت ایران  و سازمان مدیریت صنعتی، سوم دیماه 1398 تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری توسط دکتر ابوالفضل کیانی بختیاری (مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی) و دکتر جبارعلی ذاکری (رئیس دانشگاه) در نشستی که با حضور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و مدیران پژوهشی دانشگاه و همچنین سرپرست واحد کیش و چابهار  دانشگاه علم و صنعت ایران برگزارشد ، به امضا رسید.

در این نشست، دکتر نظری (مدیر ارتباط صنعت و دانشگاه سازمان مدیریت صنعتی)، دکتر شجاعی (مدیر مرکز تعالی سازمانی و سرپرست امور نمایندگی های سازمان)، مهندس سرآبادانی (سرپرست امور قراردادها) و آزرم (سرپرست روابط عمومی سازمان)، دکتر کیانی را همراهی می کردند.

در نشست امضای تفاهم نامه، ابتدا دکتر کیانی بختیاری (مدیر عامل سازمان مدیریت صنعتی)، ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علم و صنعت ایران و تاکید بر اینکه این دانشگاه همانگونه که از نامش پیداست توانسته است جریان توانمندسازی در کشور ایجاد کند و همواره منشا اثر بوده است، اظهار امیدواری کرد با ذهن توسعه گرای مدیران دانشگاه علم و صنعت ایران، تعامل و هم افزایی خوبی میان سازمان مدیریت صنعتی و این دانشگاه شکل گیرد. وی سپس به معرفی سازمان مدیریت صنعتی، اهداف، برنامه ها، راهبردها و دستاوردهای آن در طی فعالیت 57 ساله این سازمان پرداخت.

 

دکتر کیانی با تاکید بر اینکه رویکرد اصلی سازمان مدیریت صنعتی، ارتقا و کمک به توسعه ظرفیت مدیریت در کشور بوده است، در خصوص اقدامات اخیر سازمان مدیریت صنعتی گفت: در حال حاضر این سازمان در کنار ارایه بیش از 56 هزار طرح مشاوره ای در کشور، با بهره مندی از تجربه بیش از نیم قرن آموزش و مشاوره در حوزه علوم مدیریت و کسب و کار، در راستای رسالت خویش و همگام با پیشرفت فناوری های آموزشی و تغییرات محیطی و نیازمندی های جامعه مخاطب، در جهت استفاده از آموزش مجازی گام برداشته است و آموزش های تخصصی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را با استفاده ظرفیت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و فناوری های نوین ارایه می دهد و برگزاری دوره های مشترک آموزش عالی می تواند در دانشگاه علم و صنعت ایران اجرایی شود.

در ادامه نشست، دکتر ذاکری (رییس دانشگاه)، ضمن خوشامدگویی به دکتر کیانی بختیاری و هیات همراه، به معرفی اجمالی دانشگاه علم و صنعت ایران، اهداف برنامه راهبردی دانشگاه، اقدامات اخیر انجام شده و در دست اجرا برای تبدیل دانشگاه به دانشگاه نسل سوم و کارآفرین، موفقیت های دانشگاه در فناوری های نوظهور مانند فناوری عصبی و ماهواره، دستاوردهای دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت و قله های موفقیت دانشگاه پرداخت و تصریح کرد: دانشگاه باید اثرگذاری اجتماعی داشته باشد و صرف امضای تفاهم نامه مد نظر ما نیست همانگونه که از سوی وزارت علوم نیز در بین تمام دانشگاه های کشور، به عنوان رتبه اول اجرایی شدن تفاهم نامه ها معرفی شده ایم.

در ادامه، دکتر محمدی (معاون پژوهش و فناوری دانشگاه)، به معرفی بخش دیگری از اقدامات و پیشرفت های دانشگاه برای کارآفرینی و تجاری سازی پژوهش های بنیادی و نیز همکاری های علمی بین المللی اشاره کرد. وی متذکر شد دانش آموختگان علم و صنعت ایران، مطابق اعلام وزارت علوم، آمار بالایی در اشتغال به کار در صنعت دارند و در زمینه تبدیل ایده به محصول، به تجاری سازی و تولید سرنگ اینفلیتور با سرمایه گذاری دانشگاه اشاره کرد.

 

در ادامه این نشست، دکتر واحدی، دکتر شریعت، دکتر بنیادی، دکتر عبدالعالی، دکتر خیرالدین و دکتر باقری از دانشگاه و دکتر شجاعی از سازمان مدیریت صنعتی به طرح مباحثی در زمینه های همکاری مشترک دانشگاه و سازمان پرداختند و در پایان، تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علم و صنعت ایران و سازمان مدیریت صنعتی به امضا رسید.

زمینه های تفاهم در محورهایی همچون اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مشترک شامل دوره تخصصی DBA و MBA؛ برگزاری سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه های آموزشی کوتاه مدت و کنفرانسها؛ راه اندازی و تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز؛ تدوین و تالیف اسناد و مدارک علمی  و تبادل آنها؛ انجام داوری، نظارت و بررسی نتایج پروژه های تحقیقاتی در داخل و خارج از کشور؛ برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت به منظور ارتقای توان علمی کارشناسان و و محققان سازمان در مراکز تحقیقاتی، آموزشی، صنعتی و خدماتی؛ هدایت و حمایت از پایان نامه های تحصیلی بویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در راستای نیازهای تحقیقاتی مورد علاقه در سازمان و... بوده است.

یادداشت سردبیر

@Aseman_Mag

ما را دنبال کنید